Badania wydolnościowe drużyn piłkarskich w KPSW cz.2

Badania wydolnościowe drużyn piłkarskich w KPSW cz.2

 W dniach 06/07.04.br. Karkonoska Państwowa Szkoła Wyższa w Jeleniej Górze przeprowadziła badania wydolnościowe dla drużyn młodzieżowych z okręgu jeleniogórskiego. Były to już drugie badania, które miały na celu ocenę przygotowania zawodników przed sezonem wiosennym. Podobnie jak w poprzednich badaniach wzięli w nich udział zawodnicy Karkonoskiego Klubu Sportowego "JELENIA GÓRA" (trener Grzegorz Królikowski), Granicy Bogatynia (trener Krzysztof Kolek), Lotnika Jeżów Sudecki (trener Maciej Maćkowski) i Olimpii Kowary (trener Piotr Hobgarski).

 Zawodnicy zostali poddani takim samym próbom jak w styczniu, co pozwoli trenerom na ocenę postępu w ich stanie wytrenowania po przepracowaniu okresu przygotowawczego. Wszyscy uczestnicy wykazali maksymalne zaangażowanie i dużą kulturę.

 Badanie, pod czujnym okiem Pani dr Małgorzaty Fortuny (opiekun Koła Naukowego z Zakresu Fizjologii Wysiłku), przeprowadzili studenci II roku kierunku fizjoterapia: Gracjan Socha, Kamil Walczewski, Patryk Winiarz i Tomasz Zabłocki oraz studentki I roku kierunku dietetyka: Dagmara Pałasz i kierunku wychowanie fizyczne: Joanna Karnia.

 Wyniki badań będą poddane szczegółowej analizie i zostaną opracowane dla potrzeb trenerów przez Panią dr Małgorzatę Fortunę.

  Koordynatorem badań był Pan mgr Leszek Harapin (Zakład Wychowania Fizycznego) oraz Pan mgr Grzegorz Królikowski.

 

Pierwsza część badania <<< klik

 

Organizatorzy badań zapraszają także drużyny seniorów naszego okręgu do tej formy oceny stanu wytrenowania zawodników w następnym sezonie 2017/2018.

Termin i forma badań do ustalenia z wykładowcą KPSW i trenerem mgr. Leszkiem Harapinem (tel. 606 325 878).

 

krótki film <<< klik

Źródło filmu: https://www.facebook.com/FizjoterapiaTakMa/